Úspěchy v postupových kolech MO
15.2.2025 | Aktuality
V lednu se naplno rozběhla postupová kola Matematické olympiády téměř ve všech kategoriích.
Na Přírodovědecké fakultě v Olomouci se uskutečnilo krajské kolo nejnáročnější matematické soutěže – Matematické olympiády kategorie A. Naši školu zde reprezentovalo šest úspěšných řešitelů ze školního kola, kteří si vedli skvěle i na krajské úrovni. Nejlepšího výsledku dosáhl Štěpán Pospíšil z oktávy a, který obsadil vynikající druhé místo a svým bodovým ziskem si zajistil postup do celostátního kola. Mezi další úspěšné řešitele patří Lucian Poljak ze septimy a a trio studentů z oktávy b – Radim Krška, Jan Polívka a Martin Skýpala.
Naše škola již tradičně organizuje okresní kolo Matematické olympiády pro kategorie Z5 a Z9 a zároveň školní část I. kola olympiády pro kategorie B a C. Všichni úspěšní řešitelé těchto kol postupují do krajského kola bez ohledu na své pořadí.
V okresním kole kategorie Z9 dosáhla nejlepšího výsledku Anna Hrazdirová z kvarty a, která získala plný počet bodů. Třetí místo obsadil Filip Jančík z kvarty b a mezi úspěšné řešitele se zařadili také Jakub Čelechovský z kvarty a a Daniel Žydel z kvarty a.
V rámci školní části I. kola kategorie C zvítězil Oto Skýpala z kvinty a, druhé místo obsadil Matyáš Krč z kvinty b a na třetím místě se umístil Filip Krč z kvinty a. V kategorii B byl jediným úspěšným řešitelem Denis Peťka ze sexty a.
Výsledkové listiny najdete v přílohách...
Všem účastníkům Matematické olympiády děkujeme za jejich nadšení pro matematiku a za skvělou reprezentaci školy. Štěpánovi přejeme hodně štěstí v celostátním kole a všem postupujícím do krajského kola držíme palce!
Za PK M
Mgr. Jitka Čtvrtníčková